FC Tempo Praha – SK Hostivař

10:3

Ve 14. kole jsme zavítali na hřiště silného Tempa, do té doby okupující 3 místo tabulky.

Do utkání jsme vstoupili laxně a téměř z druhé šance jsme dostali rychlý gól. Tento moment nás trošku nakopnul a tak jsme začali více běhat a bojovat o balon. Poté, ale přišla hloupá chyba ve středu pole, která nás stála další gól v naší brance. Za stavu 2:0 pro Tempo jsme zvýšili aktivitu i směrem dopředu a tak není divu, že na svět se rodili první šance našeho mužstva, které však končili na hranici vápna.

Nakonec přece jen z jedné šance snížil David Planka a hned se nám dýchalo o trochu lépe. Chuť vyrovnat a udělat ještě něco s výsledkem byla obrovská a odměnou nám byl pokutový kop, který bezpečně proměnil Jakub Špírek. Za stavu 2:2 pokračovala hra, na kterou se nedalo moc koukat, jelikož se odehrávala po většinu času ve středu pole, kde se bojovalo doslova o každý centimetr. Bohužel jsme udělali několik chyb, které Tempo využilo k pohodovému náskoku 4:2.

Do druhé třetiny jsme chtěli k bojovnosti přidat i fotbalovost.  Bohužel se nám to moc nepovedlo. Hráči prostě musí pochopit, že fotbal se nedá hrát na 5 metrech. Střely z dálky, brejky a rohy to jsou věci, které nám dělali největší problémy. Druhou třetinu jsme prohráli jasně 3:0.

Do třetí třetiny jsme vstoupili za stavu 7:2 pro domácí. Soupeře jsme mačkali, ale nepodařilo se nám prolomit naše střelecké trápení. Po celý zápas platilo jediné,  naše chyby ve středu pole umožnili Tempu vstřelit další branky. Ke konci utkání jsme si vytvořili opravdu velký tlak, který korunoval svým golem Janovský. Je smutné, že z tolika šancí jsme si připsali na své konto pouhé 3 góly.

Klukům musím za bojovnost jedině poděkovat. Štěstí bohužel dnes nebylo na naší straně a tak jsme prohráli vysokým rozdílem. Do dalších zápasů musíme vstoupit stejně bojovně a přidat lepší fotbalovost a důraz před brankou.

Na penalty jsme prohráli 7:5, poté co svoje proměnili Kotrch, Candra, Michálek, Janovský, Planka.