Letní soustředění

Bechyně

je to pohled překvapující a nezapomenutelný, zjevující rázem panorama podivuhodného celku města. Kdo se přiblíží k Bechyni od východu a stane na smělém oblouku železobetonového mostu, nebo kdo přichází cestou svažující se k Zářečí, k pradávnému mostnímu spojení, vnímá očima vzácný souzvuk přírody a lidské práce.

Vytvořila jej staletí a nebyl rozrušen přídavky cizími na kráse....... 

a v tomto malebném městečku stráví Vaše ratolesti

Letní soustředění ve dnech 18. – 25. 8. 2012


Fotografie sportovního areálu Bechyně + ubytování naleznete ve fotogalerii. Ostatní informace naleznete v e-mailu.

7. den

Halo, halo, poslední hlášení!

V tuto chvíli již sedíme na hřišti SK Hostivař a rekapitulujeme soustředění. Páteční poslední den měl sloužit k prověření výsledků soustředění. Ranní trénink byl trochu náročnější, protože trval 2,5 hodiny a začínal již v 9:00. Po absolvování testů fotbalové abecedy následoval miniturnaj mužstev poskládaných ze všech věkových a výkonnostních kategorií. Celkové výsledky je možné shlédnout na nástěnce po středečním tréninku.

Místo poledního klidu absolvovali vítězové Mini Cupu trenérkou slíbený a sponzorovaný bowling. Na odpoledním tréninku přišla na řadu švihadla, mnozí ronili slzy, ale během dalších tréninků se budou muset se švihadly skamarádit.Večer proběhlo vyhodnocení jednotlivých disciplín, miniturnaje a soustředění jako takového. Úspěchem soustředění bylo i to, že alespoň polovina jedinců se naučila zdravit a poděkovat.

Poslední noc byla úsměvná hlavně pro trenéry, kterým se na chodbě kroutily i nožičky smíchy při výměně Vašich miláčků z pokoje na pokoj. Někteří z nich měli tu čest být namazáni zubní pastou Colgate a někteří měli i ovázanou ruku, s tím že se jím v noci při čůrání stal úraz. Malí fotbalisté ale vše dobře rozdýchali, protože se již těšili na rodiče.

Ranní a poslední siestu nám narušili někteří rodiče, kteří nedbají pokynů trenérky.

Šéftrenérka Majka včetně všech trenérů hodnotí soustředění jako přínos pro všechny fotbalisty i fotbalistky, hlavně co se týká samostatnosti, za velice pozitivní a smekáme klobouk před nejmenšími nováčky Adriankem, Viktorkou a bratry Strýčkovými.

Všichni trenéři přejí ročníku 2005 hodně moc úspěchů ve Středočeské soutěži a naším nejmenším mnoho sil při obhajování Mistrů v pražské soutěži Mini Cupu 2012/2013.

Od podzimu se stává z ročníku 2005 šéftrenérem Mirek Dlouhý, u malých bude šéftrenérkou Majka Hrabáková. Všichni trenéři včetně asistentů ze stávající fotbalové školičky se ale budou při trénincích střídat, protože čerpají vědomosti a zkušenosti u naší hvězdy Mirečka Dlouhého. Takže v tuto chvíli hezké pozdní odpoledne z Prahy přejí Majka a Jana.

 

Den 5. a 6. (22. - 23.8. 2012)


Dobrý večer vážení čtenáři,

přinášíme noční hlášení ze základního tábora v Bechyni. Ve středu bylo skutečně horko, tak jak jsme předpokládali, nicméně při dopoledním tréninku se naši fotbalisté opět snažili a naučili se dalším novým dovednostem. Po dobrém obědě a krátkém poledním klidu nás náš lázeňský švihák, trenér Mirek, vzal na údajně krátkou procházku podél řeky Lužnice. Prozřetelně zatajil, že se jedná o cca. 11 km dlouhý výlet, různorodým terénem. Po zdolání 5,5 km jsme se všichni zotavili v krčně U Vašíka, kde se podávaly mnohačetné dětské speciality, od limonády, přes zmrzlinu až po müsly tyčinky, které doplnily potřebnou energii na zpáteční cestu. Překvapivě!!! I ta byla nečekaně 5,5 km :D.

Trenéři již mleli z posledního, ale je znát, že děti mají energie mnohem více a proto si vyžádaly další soubor večerních soutěží mužstev, které zajistily nové body. Teprve poté se uložili k zaslouženému spánku.

Jejich únava byla do určité míry znát až při ranním budíčku, kdy již ne všichni vstávali s nadšením jako ve dnech minulých. Čtvrteční ráno nebylo příjemné obzvláště pro našeho gólmana Ládíka Černína, který musel absolvovat s vedoucí Janou, posezení na zubařském křesle. Nutno podotknou, že paní doktorka byla velice příjemná a Ládík byl statečný. I přes ošetření musel bohužel sledovat dopolední trénink svých spoluhráčů z povzdálí. Na bolest zubu i ostatní problémy, jako bolesti nožiček, mělo blahodárný účinek odpolední koupání. Po výborné večeři (buchtičky s vanilkovým krémem) byli fotbalisté fandit trenérům při nohejbalu, zároveň si vyzkoušeli basketbal a tenis. Opět nebyli dostatečně unavení a při zpáteční cestě se nadšeně přesunuli na ovál, kde si vystřihli běh na 800 m, někteří jedinci si dokonce ještě dobrovolně přidali. Jednoznačně nejlepším běžcem byl Honzík Autrata, který by klidně běhal až do rána.

Následovalo každodenní sprchování a ukládání do postýlek. Trenéři jako vždy po uložení dětiček ohodnotili celodenní snahy, udělili body do notýsků a v tuto chvíli již padá hlava i jim a proto se pro dnešek loučíme s přáním dobré noci.

Dobrou s kobrou!!! :)

Den 4. (22.8. 2012)

Haló haló,

hlásíme se z lázeňského města Bechyně a zároveň z fotbalového soustředění našich malých fotbalistů. Pondělní trénink proběhl v běžném režimu. Naši nejmenší pracovali hlavně s balonem a starší trochu víc makali na své fyzičce a zdatnosti. Vzhledem k velkému vedru jsme se byli odpoledne vykoupat a někteří jedinci absolvovali procházku po Bechyni.

Na večerní trénink se všichni velice těšili, protože proběhl na místním atletickém stadionu. Ve skoku do dálky jednoznačně vyhrál Kuba Špírek (2,82 m) v hodu tenisákem zvítězil Ondra Kopecký (23,10 m), štafetu 4x50 m vyhrálo družstvo Tadeáš Devera, Ládík Černín, Evelína Mašínová a Dan Strejček. A konečně běh na 400 m nejlépe zvládli Marek Brodil, 1,44 min. (z mladších) a Kuba Filip, 1,30 min. (ze starších). Po druhé večeři všichni usnuli jak malá miminka. K ránu nás vzbudila velká bouřka a déšť, který nám opravdu osvěžil vzduch. Bohužel však shodila i přístup k internetu. Vendu Janovského dokonce navštívila zoubková víla.

Bohužel na úterním tréninku bylo po chvilce zase jako v prádelně. Po obědě, a to již podruhé, přišel pošťák Pepa a přinesl moc pohledů, ze kterých děti měly opravdu velikou radost. Po odpoledním tréninku naše malé fotbalisty čekaly hry a soutěže, za které nasbírali body do notýsků. Nejvíce se jim líbila hra na schovávanou s trenéry. Děti trenéry dokonce vyšťouraly i v odpadních nádobách na plast a papír (do směsného odpadu se nikdo raději nepouštěl).

Dnes je středa, odcházíme na trénink a po ranním deštíku to zase vypadá na pořádný pařák.

Konec hlášení.

Den 1. (18.8.2012)

Haló, haló, hlásí se trenéři fotbalové školičky a naší mladší přípravky ročníku 2005!!!
První den máme za sebou a věřte, že vaši drobečkové již mají půlnoc. Po vašem odjezdu si děti prohlédly celý areál a absolvovaly první soutěž, v přesnosti: hod šišky na strom. Tu vyhrál Cyrda Tajovský. Po prvním obědě, na kterém kluky i holky skutečně "potěšila" dušená mrkvička, následoval první lehčí trénink. Řádné protažení zkrácených nožek po prázdninách a fotbálek. Sluníčko skutečně pálilo a tak naše fotbalisty čekalo parádní schlazení v bazénu. 
Na večeři už se vrhli jak hladový vlci a proto museli zákonitě vytrávit na pořádné procházce. Dvouhodinový výšlap lesem, následovaná výšlapem 210 schodů na bechyňské náměstí tak udělala své. Po druhé večeři se tak nikdo nebránil čištění zubů, ani ulehnutí do postele.
Zítra nás čekají dva tréninky a rozhodně i nějaké ty soutěže. Sledujte naše informace i nadále :)
S pozdravem a přáním dobré noci, 
trenéři :)
Den 2. (19.8.2012)

Vážení sportovní přátelé,
hlásíme se Vám z druhého dne fotbalového soustředění. První noc proběhla v naprostém klidu a naši malý fotbalisté vstávali s úsměvem na tvář, někteří již před budíčkem. 
Při dnešních trénincích již byli rozděleni do dvou skupin, přičemž obě skupiny trénují při pevně stanoveném tréninkovém plánu. Bohužel někteří mnohé přes prázdniny zapomněli a tak se fotbalové základy opakovaly od začátku. Dnes se začaly bodovat i pokoje a to tím způsobem, že za největší nepořádek byl přidělen i první čuník. Odpolední trénink byl díky sluníčku i vysokým teplotám dost náročný. Po večeři už děcka absolvovala další soubor her a soutěží, za které sbírají body do svých fotbalových notýsků. 
V tuto chvíli už všichni spí a určitě se jim zdá něco pěkného.
Takže se loučíme a těšíme se na další den.
S pozdravem realizační tým SK Hostivař.Fotky naleznete ve fotogalerii.

Předešlé dny naleznete na adrese:  http://skolickask.wgz.cz/letni-soustredeni-2
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one